Haber

İsrail ordusu Rantisi ve Nasr Çocuk Hastanesi’ni kuşattı, Rantisi Hastanesi’nden çıkan beyaz bayraklı sivillere ateş açtı

– İsrail ordusu Rantisi ve Nasr Çocuk Hastanesini kuşattı

Rantisi Hastanesi’nden çıkan beyaz bayraklı sivillere ateş açıldı

GAZZE – Filistin Sağlık Bakanlığı, Rantisi ve Nasr Çocuk Hastanesi’nin İsrail ordusu tarafından kuşatma altına alındığını duyurdu. Rantisi Hastanesi’nden çıkan beyaz bayraklı sivillerin üzerine ateş açıldı.

İsrail, Gazze Şeridi’ne havadan ve karadan saldırılarını sürdürüyor. Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail ordusunun Rantisi Hastanesi ve Nasr Çocuk Hastanesi’ni kuşattığı bildirildi. Hastanelere sığınan binlerce hasta, sağlık personeli ve sivilin yiyecek ve su olmadan içeride mahsur kaldığı, her an ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olduğu bildirildi. Açıklamada, “Dünya, katliamlar, saldırılar ve hastane kuşatmaları karşısında kendinden utanmalı” denildi.

Filistin Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail’in Filistinlileri güneye gitmeye zorlamak için hastaneleri kuşattığı belirtildi. Uluslararası topluma, sivilleri koruması için İsrail’e baskı yapması çağrısında bulunuldu.

Rantisi Hastanesi önünde İsrail tankı

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Rantisi Hastanesi önünde bir İsrail tankı görülüyor. Başka bir görüntüde, İsrail ordusunun tahliye emri nedeniyle hastaneden beyaz bayrak sallayarak çıkan sivillerin kameraya açıldığı anlar kameraya yansıdı.

habereynesil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu