Haber

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı Yozgat’ta ‘Kudüs Nöbeti’ çadırı kuruldu

İsrail’in Gazze’deki saldırılarına karşı farkındalığı artırmak amacıyla Yozgat Filistin Destek Platformu tarafından “Kudüs Nöbeti” çadırı kuruldu.

Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan çadırın açılışında sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, çadırın 15 gün boyunca meydanda kalacağını söyledi.

Filistin’de ahlaksız bir katliam yaşandığına dikkat çeken Gururlu, “Filistin’deki katliamın sorumlusu Siyonist İsrail ve destekçileridir. Biz bunu gündemde tutmak ve Filistin halkına destek olmak için çadırımızı kurduk. Bir STK’mızdır. Burada her gün görev yapacak ve etkinlikler düzenleyeceğiz.” söz konusu.

İl Müftüsü Ali Gülden de, İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı’nın geçtiğimiz hafta Filistin halkının yararına bir yardım pazarı düzenlediğini belirtti.

Filistin’deki katliamın unutulmaması ve farkındalığın artırılması gerektiğini belirten Gülden, “STK’larımız 15 gün boyunca nöbet tutacak. Bu farkındalığı canlı tutmamız lazım. Yozgatlı kardeşlerimizi bilinçli olmaya davet ediyorum ve dur diyorum.” kendi ölçeğinde bu baskıya karşı.” dedi.

saricakaya-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu