Haber

İzmir Basınının Usta Kalemi Hamdi Türkmen Anıldı

1 yıl önce aramızdan ayrılan İzmir basınının usta kalemi Hamdi Türkmen, ailesi ve sevenlerinin katıldığı törenle anıldı. Törende konuşan Konak Belediye Başkanı AbdulbaturTürkmenlerin bilgi birikimine ve entelektüel kişiliğine dikkat çekerek, “İyi bir gazeteciyi, iyi bir dostu ve şehirle ilgili fikirlerini alabileceğimiz önemli bir insanı kaybettik” dedi.

İzmir basınının usta ismi emektar gazeteci Hamdi Türkmen, vefatının birinci yılında Karabağlar Paşaköprü Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenen hüzünlü törenle anıldı. Törene Konak Belediye Başkanı Abdul Batur’un yanı sıra Türkmen’in ailesi, gazeteci arkadaşları ve çok sayıda taraftar katıldı.

Törende konuşan Önder Batur, Türkmenlerle olan dostluklarının uzun yıllara dayandığını belirterek, Göztepe’nin Spor

“SU DÖKMEYEN BİR GAZETECİYDİ”

Törende Önder Batur’un yanı sıra Türkmen’in ailesi ve gazeteci arkadaşları da Hamdi Türkmen’i andı. Kendisiyle ilgili anılarını paylaşan ve özlemlerini dile getiren hayranlarına, usta kalemin meslekte birçok gazetecinin yetişmesine katkı sağladığını hatırlatarak, “İzmir’de ve Ege’de yenilmez bir gazeteciydi” dedi. Türkmen’in fedakar bir dost olduğunu vurgulayan hayranları, onu unutmayacaklarını ve anısını yaşatacaklarını da vurguladı.

Konuşmaların ardından emektar gazetecinin mezarına karanfiller bırakıldı.

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

haber-duzici.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu