Haber

Mersin’de kadınlara motosikletten cisim fırlatanlar tutuklandı: ‘Challenge’ yapmışlar

İsmail Sarp Aykurt

Mersin – Mezitli’de 18 Kasım’da meydana gelen olayda, kaldırımda yürüyen üç bayanın üstüne motosikletle seyir halinde olan iki kişi bir cisim fırlattı. Bayanlardan Hatice Aslan, gözüne isabet eden cisim nedeniyle sıhhat takımlarınca hastaneye kaldırıldı.

Aslan’ı yaralayan cismi fırlattığı tespit edilen Ahmet K. ve Bilal K., polis ekiplerince dün gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, ‘kasten yaralama’ suçundan bugün tutuklandı.

Mağdurların avukatlarından Av. Sahra Düzgün Tucel ve Av. Onur Özkan ise bugün gelişmelere ilişkin yaptıkları açıklamada, Mayıs 2022’de Ceza Muhakemesi Kanunu’nda yapılan değişikliğe göre kadına karşı işlenen “kasten yaralama” suçu katalog suç kapsamına alındığı ve kararın ilgili kanun değişikliğinin çok net uygulanması niteliğinde olduğunu söyledi.

‘GÖZÜNÜ KAYBETME RİSKİ VAR’

Gazete Duvar’a yaşananlarla ve süreçle ilgili bilgiler veren Avukat Onur Özkan, taarruza uğrayan bayanın tedavisinin devam ettiğini belirtip “Hatice hanımın tedavisi devam ediyor. Gözünü kaybetme riski hala var. Yarın tekrardan muayene olacak” dedi.

Saldırının gerçekleşmesinin akabinde polisin olay yerine intikal etmesi konusunda kimi ihmallerin olduğu argümanlarına ait olarak da görüşlerini paylaşan Avukat Onur Özkan, “Arama kayıtlarının araştırılması gerekiyor. Polislerin olay yerine gelip gelmediğiyle ilgili henüz somut bir gelişme söz konusu değil. Soruşturma sürüyor ve bunun dışında konuşmak sağlıklı ve doğru olmaz.”

‘ŞAKA, CHALLENGE YAPMAYA ÇALIŞIYORLARMIŞ’

Seyir halindeki motosiklet üzerinde saldırıyı gerçekleştirenlerin bunu neden yaptıklarına ait soruyu da yanıtlayan Özkan her şeyin görüntüde göründüğü üzere olduğunu söyledi: “Herhangi bir alaka üzere bir şey yok. Kamera kaydında görüldüğü üzere, latife, challenge yapmaya çalışıyorlarmış. Maksatlarının bu olduğunu söylemişler. Yoldan geçerken de fırlatıyorlar. Garip bir durum. Yolda yürüyorsun ve üç kişi sana saldırıyor. Biz de bir mana veremedik. Polis de haliyle ‘Acaba bir durum mu var, sevgili mi, kıskançlık vb. mi var?’ diye bakıyor. Fakat araştırma, soruşturma devam ediyor. İddianame hazırlansın, kovuşturma evresine gelsin olaylar biraz daha netleşir”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu