Haber

Nenad Bjelica: “Zor bir galibiyet aldık”

– Nenad Bjelica: “Zor bir galibiyet aldık”

TRABZON – Trabzonspor Teknik Müdürü Nenad Bjelica, Antalyaspor karşısında zorlu bir galibiyet aldıklarını belirterek, taraftarların aldığı 3 puanın mimarı olduğunu söyledi.

Tredyol Harikalar Ligi’nin açılış maçında Antalyaspor’u 1-0 mağlup ederek sezona 3 puanla başlayan Trabzonspor’un Teknik Menajeri Nenad Bjelica, değerli bir galibiyet aldıklarını belirterek, “Bizim için değerli bir galibiyetti. Taraftarlarımız için değerli bir galibiyetti. Bu galibiyetin mimarlarından biriydiler.Onlar ve oyuncularımı tebrik ederim.Oyuncularımız iyi bir efor sergilediler.Muhtemelen maçı daha erken bozabilirlerdi.Maçın fişini daha erken çekebilirdik.Maç sonunda bazen canınız yanabilirdi. savunmak zorundasın ve bazen korkunç bir galibiyet alman gerekebilir. Bugün oyuncularım bunu yapabileceklerini gösterdiler. Taraftarlarımız bugün bu maçın mimarları oldular. “Kendimizi ne zaman sırtımızda hissetsek, işler bizim için daha da kolaylaşıyor. Oyuncularımız için de kolaylaşıyor.”

“60 dakika rakibe pozisyon vermedik”

İlk yarıda harika bir oyun sergilediklerini ifade eden Bjelica, “Maçı 2-0 ve 3-0’a getirebileceğimiz durumlar oldu. Bunları değerlendiremedik. Direkten dönen bir top.Maçın tamamına baktığımızda 60 dakika boyunca rakibe herhangi bir durum vermeyen bir kadro gördük.Domino taşları bizdik. Futbolda bunlar var. Fişi çekecek hedef bulamayınca rakip umutlanır ve direnci artar. Son 16 dakika düştüğümüz bölüm oldu. Bu periyotta topu tutmasını bilmiyorduk. Ayrıca yorgun oyuncularımız da oldu. Rakipler uçlara gerçek baskı kurdu ama biz de fazla vermedik.” ifadelerini kullandı.

“Maça başladığımız gün takımımız sahada hazır olacak”

Bjelica, önümüzdeki hafta oynayacakları Galatasaray maçıyla ilgili olarak, “Gün galibiyetin tadını çıkarma zamanı. Galatasaray maçının hazırlıklarına pazar gününden itibaren başlayacağız. Galatasaray Avrupa’da birçok maça çıktı. Bunların üzerinde çalışacağız. maçlar ve ne yapmamız gerektiğine dair çalışmalar yapıyoruz. Ayrıldığımız gün takımımız hazır ve çalışmış bir şekilde sahada olacak.”

haberpazar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu