Haber

Selvi: Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun açıklamasını herkes gibi televizyondan öğrendi

İktidara yakınlığıyla tanınan Hürriyet yazarı Abldukadir Selvi, yerel basında İstanbul için “yolda” olduğunu açıklayan Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarını herkes gibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da öğrendiğini yazdı. Seçimler, TV’de canlı yayında.

Bugünkü yazısında Selvi, İmamoğlu’nun dünkü açıklamalarını inceledi ve yol haritasını yazdı. “Ekrem İmamoğlu, cumhurbaşkanı adaylığından vazgeçti mi? Hayır. Sadece önceliğini değiştirdi. “Kültüre değil, göreve talipim” diyen Selvi, İmamoğlu’nun genel başkanlık için Özgür Özel ismini örnek verdiğini şöyle anlattı:

“Böylece yeni sürecin denklemi ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu’na karşı Özgür Özel’i destekleyecektir. Hedef CHP Genel Başkanlığı’nda Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda Ekrem İmamoğlu.”

İmamoğlu’nun “CHP’nin tarihini bilen temiz çocukları vardır” sözünün, Kılıçdaroğlu’nun “Temiz geçmişi olan biri çıkarsa hemen giderim” açıklamasına yanıt olduğuna değinen Selvi, şu görüşleri de dile getirdi:

“İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır, Ekrem İmamoğlu’na uyarlanmış bir yönü de var. İmamoğlu, İstanbul’u kazanırsa CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı hedefine daha kolay ulaşacağını düşünüyor. İstanbul’u kaybederse hepsini kaybedeceğini biliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu