Haber

Son dakika! Erdoğan’dan özel yorum: Kılıçdaroğlu gibi o da Kavala ve Demirtaş’ı selamlayarak başladı, birini alıp diğerine vurdu.

38. Olağan Kurultay’da CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel ile ilgili ilk yorum Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Rize’de bir açıklama yapan Erdoğan, “Sayın Kemal, kime veda etti? Edirne’deki teröristin elebaşına Kavala’ya dedi. Kurultayı kazanan kişi de aynı isimlere selam verdi. Demirtaş’a selam verdim, Kavala’ya selam verdim. Birini al, birini vur.” diğerine.” dedi.

BÖLGEDE 40 BİN KİŞİ VAR

Rize Merkez Kentsel Dönüşüm, Isırlık Tabiat Parkı, Müyesser Kart Huzurevi ve tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, şunları söyledi: “Şu anda aldığım rakamlara göre bölgede 40 bin kişi var. insanlar bana ayrı bir keyif veriyor. Burada alışveriş yapmak “Mağazalar açılıp herkes konutlara yerleştiğinde buraların ne kadar keyifli olacağını herhalde takdir edersiniz. AK Parti milletimize bir söz verdi. ‘Bu ülkede hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak’ dedi. Aradan geçen 21 yılda hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını görmekten gurur duyuyoruz. Burası nasıl bir yerdi? Şimdi ne olduğunu görüyorsun, değil mi?

“Çıtayı Yükseltiyoruz”

Bu ülkede artık darbeciler ve cuntacılar bağırmıyor. Bu ülkede vesayet işe yaramıyor. Bu ülkede artık hiç kimse kendi ülkesinde yabancı muamelesi görmüyor. Artık kimsenin başına ne geleceği konusunda endişelenmesine gerek yok. Bu ülkede çalışmak, üretmek, kendini geliştirmek isteyen herkesin yolu artık açık. İnsanlarımız her yerde aynı duyguyla hayata sarılıyor. Bu başarının gururu tek başına bize yeter. Yüzyıl Türkiye vizyonuyla çıtayı yükseltiyoruz.

“GAZZE’DEKİ KARDEŞLERİMİZİ İZİNSİZ BIRAKMAYACAĞIZ”

Dünyada olup bitenleri görüyorsunuz. Kelimenin tam anlamıyla bir ateş çemberinin ortasındayız. Suriye ve Irak’taki sınırlarımızın, bu ülkedeki kardeşlerimizin güvende kalmasını sağlayacağız. Balkanlarda ve Kafkaslarda barışı ve güvenliği sağlayacağız. Dostlarımızın, kardeşlerimizin olduğu yerde beklenen biz olacağız. Filistinli kardeşlerimizi İsrail zulmünden kurtarmak, Gazze’deki katliamı durdurmak hepimizin görevidir. Katilleri yakalamak insani görevimizdir. Emin olun, Gazze’de olup bitenlerle ilgili görünenin çok daha fazlasını yapıyoruz. Gazze’deki kardeşlerimizi çaresiz ve çaresiz bırakmayacağız. Biz de üzerimize düşeni yaparken elbette ayaklarımızı yere basıyoruz. Dünyadaki tüm mazlumların haklarını koruyacak girişimler geliştirdik. Bazı bölgelerde 3-5 yıl, bazı bölgelerde 5-10 yıl gerektiren projeleri tamamladığımızda Türkiye farklı bir noktaya gelecektir.

“TERÖRİSTLERLE OMUZ OMUZ YÜRÜDÜLER”

Ana muhalefetin kongresi vardı. Kemal kime veda etti? Edirne’de teröristin elebaşına veda etti, Kavala’ya veda etti. Kongreyi kazanan kişi aynı zamanda Selahattin Demirtaş ve Kavala’ya da aynen selam verdi. Birini al ve birine vur. Bunlar arasında herhangi bir fark var mı? Terör örgütleriyle omuz omuza yürüdüler.

“YEREL SEÇİMLERDE RİZE’DEN GÜÇLÜ BİR SES BEKLİYORUM”

31 Mart’ta Rize’den güçlü bir ses bekliyorum. Rize Havalimanı’nı yaptık. Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ni ve hastanemizi inşa ettik. Şimdi şehir hastanemizin ihalesini yapıyoruz. Rize’ye yaptığımız yatırımların şahitlerisiniz. Rize’ye 66 milyar liralık kamu yatırımı yaptık. Bu ana muhalefetin evlatlarından bir hizmeti var mı? “Yurttaşlarım onlara gereken dersi sandıkta verecektir.”

Detaylar geliyor…

habercungus.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu