Haber

Sinan Oğan’dan Soylu’ya: O paylaşımda bir dakika bile kalmamalısınız

CET İttifakı Başkan Adayı Sinan Ogan, Samsun’da bir otelde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ülkenin dört bir yanında seçim kampanyaları yürüttüğünü söyleyen Oğan, halkın ilgisinin hızla arttığını anlattı.

Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde seçim yapmasını istediklerini vurgulayan Oğan, şöyle devam etti:

“Ama dün üzüntüyle gördüm ki Binali Yıldırım’ın da, Bekir Bozdağ’ın da, Süleyman Soylu’nun da açıklamaları, bu toplumu germeye, bu toplumu bölmeye, bölmeye, bu toplumu kutuplaştırmaya ve çatışmaya yönelik açıklamalardır. Buradan uyarıyorum. Süleyman Soylu, olarak İçişleri Bakanı Bu ülkede artık o misyonda bir dakika bile kalmamalısınız, çünkü seçimlerden darbe girişimi olarak bahsettiniz, Süleyman Soylu’nun da diğerinin de kimsenin gölge düşürmeye hakkı yok. Bu memlekette seçimler Bekir Bozdağ millet şampanyayla mı bayram ediyor Kuran okuyarak mı kutlamak size düşüyor Toplumun inançlarına, yaşam tarzlarına karışmaya hakkımız yok. İnsanlar yiyip içiyor. İnsanların akşamları tok ve dengeli beslenerek yatıp kalkmadığına dikkat etmeliyiz.”

‘KULLANDIĞIMIZ TEMİZ DİL TOPLUM İÇİNE BAĞLANMIŞTIR’

14 Mayıs seçimlerine çok az bir süre kaldığını, gerginliğe yol açacak davranışlarda bulunulmaması gerektiğini belirten Oğan, “Türk milletinin artık kamp yapmasına gerek yok. Kullandığımız bu saf dil, seçimlerde karşılık buluyor. Ama kullandığınız ayrımcı dil toplumu strese sokuyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu